مشترکات فرهنگی‌ ایران و لهستان

رابطهٔ فرهنگی‌ ایران و لهستان به زمان پیدایش قوم لخ در لهستان باز میگردد . قومی از ایران به محل لهستان کنونی کوچ کرده و در کنار سایر اقوام ,اقوام کنونی لهستان را می‌سازد. صحت این ادعا در کتب باستان یونانی و کتب تاریخی‌ تأیید شده است. روابط دیپلماتیک ایران و لهستان به سال ۱۴۷۴ میلادی باز میگردد، همچنین ایران در زمان جنگ جهانی‌ اول و دوم، و نیز در زمان ما بین این ۲ جنگ کمک‌های شایان توجه و تاریخی‌ به لهستان کرده است. زبان فارسی یکی‌ از رشته‌های مورد علاقهٔ زبان شناسان لهستانی بوده و در شهر‌های ورشو و کراکوو زبان فارسی تدریس میشود. همچنین پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران، لهستان جزو اولین کشورهایی بود که دولت جدید ایران را رسما به رسمیت شناخت و روابط دیپلماتیک خود را با ایران حفظ نمود.

فرم ارزشیابی ما را تکمیل فرمائید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما

 

  
نویسنده : ; ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/٧/۱٥

لهستان کشوری با ثبات سیاسی و اقتصادی

 

کشور لهستان از سال ۱۹۸۹ دارای پارلمان بوده و با سیستم کمونیستی وداع کرده است، پس از آن در سال ۱۹۹۰ رئیس سابق بانک مرکزی لهستان طرح موسوم به شوک اقتصادیبه اجرا در آمد که گذر از اقتصاد سوسیالیستی به اقتصاد بازار آزاد بود. لهستان اولین کشور کمونیستی بود که به سطوح آماری  پیش از جی‌ دی پی‌ رسید. مردم لهستان در یکهمه پرسی‌ در ژوئن ۲۰۰۳ به عضویت این کشور در اتحادیه اروپا رای دادند که کمتر از یک سال بعد یعنی‌ در می‌‌۲۰۰۴ لهستان رسما به عضویت اتحادیه اروپا در آمد، این کشور عضو پیمان شنگن نیز می‌باشد، اقتصاد رو به رشد لهستان ،صنعتی شدن لهستان و نرخ بیکاری پایین از مزایای اقتصادی لهستان می‌باشد.

 فرم ارزشیابی ما را تکمیل فرمائید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما

  
نویسنده : ; ساعت ٢:۱۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٧/٩

چرا لهستان ؟

لهستان کشوری رو به پیشرفت و رشد بوده و دانشگاه‌ها و مرکز علمی‌ لهستان در سطوح بین‌المللی شناخته شده و مورد تأیید می‌باشد.

هزینهٔ زندگی‌ و شهریه دانشگاهی بسیار پایین در یک کشور اروپایی با قابلیت دریافت روادید شنگن مزیتی انکار ناپذیر می‌باشد. دانشجویان با تحصیل در لهستان میتوانند نسبت به ارزشیابی مدرک تحصیلی‌ خود در ایران اقدام کرده و به مقاطع بالاتر تحصیلی‌ و نیز موقعیت‌های شغلی‌ در سطح ملی‌ و بین‌المللی دست پیدا کنند. قابلیت دسترستی به بازار کار اتحادیه اروپا و اشتغال در یکی‌ از کشور‌های اروپای مزیتی دیگر از تحصیل در لهستان می‌باشد.

 فرم ارزشیابی ما را تکمیل فرمائید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما

 

 

  
نویسنده : ; ساعت ٢:٠۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٧/٩

بودجه بورسیه جهت تحصیل در سوئد به ۲۹.۹ میلیون دلار رسید

با شروع ترم پاییز ۲۰۱۱، تحصیل رایگان در سوئد جهت دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا به سوئد می‌آیند به پایان رسیده است. پس از این تغییر بنیادین در شرایط تحصیل در سوئد، دولت و دانشگاه‌های سوئد جهت جذب دانشجویان مستعد خارجی‌ به استفاده از صندوق‌های بورسیه روی آورده اند.

در سال جاری دانشگاه‌های سوئد اقدام به پرداخت بورسیه تحصیلی‌ به دانشجویان بین المللی نموده اند. این بورسیه شامل شهریه تحصیلی‌ دانشجویان می‌باشد. با تقسیم این بودجه به ۲۵، ۵۰ ، ۷۰ و ۱۰۰ درصد مبلغ شهریه تعداد بیشتری از دانشجویان میتوانند از این بورسیه تحصیلی‌ در سوئد بهره ماند شوند.

خانم گونیلا کارلسون وزیر توسعه تعاملات خارجی‌ سوئد در بیانیه‌ای اعلام کرد ؛ اگر مایل به تحصیل در سوئد باشید، و ملیتی آمریکای، آسیای، افریقایی دارید میتوانید جهت دریافت بورسیه تحصیلی‌ اقدام کنید، با ایجاد شهریه تحصیلی‌ شما هنوز فرصت تحصیل در سوئد را دارید. 

با افزایش این بودجه به ۲۹.۹ میلیون دلار آمریکا پیش بینی‌ میشود که تعداد بیشتری از دانشجویان مستعد خارجی‌ در سال تحصیلی‌ ۲۰۱۳-۲۰۱۲ از بورسیه تحصیلی‌ جهت تحصیل در سوئد بهره‌مند شوند.   

 فرم ارزشیابی ما را تکمیل فرمائید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما 

  
نویسنده : ; ساعت ٤:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٧/٢