بودجه بندی هزینه های زندگی دانشجویی در سوئد

 بر طبق قوانین اداره مهاجرت سوئد، جهت اخذ اقامت تحصیلی , دانشجویان علاوه بر هزینه شهریه تحصیلی ، می بایست پول کافی جهت پوشش دادن هزینه های زندگی در سوئد را نیز دارا باشند.

هر دانشجو می بایست جهت تامین هزینه های زندگی در سوئد 7300کرون سوئد به ازأی هر ماه زندگی در سوئد به میزان 10 ماه تحصیلی از 12 ماه سال دارا باشند. برآوردی از هزینه مالی و سرفصل های هزینه های این برآورد مالی به شرح زیر می باشد:

اجاره بها: 3000 کرون

خوراک: 1500 کرون

کتاب: 800 کرون

تفریحات: 500 کرون

بهداشت: 400 کرون

لباس: 700 کرون

تلفن: 400کرون

………………

جمع هزینه ها:7300 کرون

 

لازم به ذکر است که هزینه های حقیقی زندگی دانشجویی بسته به کیفییت زندگی متغیر بوده و در اکثر اوقات به مراتب کمتر از مبالغ اعلام شده توسط اداره مهاجرت سوئد می باشد.

 فرم ارزشیابی ما را تکمیل فرمائید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما 

لینک این مطلب در وبسایت رسمی‌ ما

 <meta name="google-site-verification" content="fHqa3dzhXxpp8N7Hnk6dGkRNiqjqhs4MsJfCuh9TNXA" />

  
نویسنده : ; ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٦/۱٩

هزینه تحصیل در BTH

هزینه  بررسی مدارک و اقدام جهت اخذ پذیرش900  کرون سوئد که مصوب وزارت علوم سوئد بوده و می بایست مستقیما توسط متقاضی به حساب دانشگاه و یا وزارت علوم سوئد پرداخت شود.

 

- 100.000 کرون سوئد به عنوان شهریه تحصیلی برای یک سال تحصیلی که مشتمل بر 60 واحد تحصیلی می باشد.

            یا

 50.000 کرون سوئد جهت هر ترم تحصیلی مشتمل بر 30 واحد تحصیلی و

            یا

 1667 کرون سوئد جهت هر واحد تحصیلی مقاطع عالی .

 نحوه پرداخت شهریه:

 شهریه تحصیلی در 2 قسط و قبل از شروع هر ترم شهریه آن می بایست مستقیما توسط متقاضی به حساب دانشگاه واریز گردد.  

 فرم ارزشیابی ما را تکمیل فرمائید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما 

لینک این مطلب در وبسایت رسمی‌ ما

 

  
نویسنده : ; ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٦/۱٩

سفر به BTH:

بی تی اچ به آسانی با استفاده از قطار از طریق شهرهای کپنهاک , پایتخت دانمارک, و استکهلم  , پایتخت سوئد, قابل دسترسی می باشد. سفر از کپنهاک به کارلسکرونا حدودا ۴ ساعت طول کشیده و توسط یک قطار مستقیم و بدون تعویض قطار انجام میشود. همچنین  سفر از استکهلم به ایستگاه مرکزی شهر کارلسکرونا ۵ ساعت به طول می انجامد که در طول مسیر با ۲ تعویض قطار انجام میشود.

 همچنین امکان سفر به بی تی اچ از طریق پرواز از فرودگاه آرلاندا واقع در استکهلم و یا فرودگاه بروما به مقصد فرودگاه رونبی ،کالینگه واقع در ۲۰کیلومتری کارلسکرونا امکان پذیر می باشد.

 

 

 

 فرم ارزشیابی ما را تکمیل فرمائید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما 

لینک این مطلب در وبسایت رسمی‌ ما

  
نویسنده : ; ساعت ٦:٤٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٦/۱٩

دربار ه BTH :

بی تی اچ , با تکیه بر رشته های فن آوری اطلاعات و آموزش قوی ومنحصر به فرد در شاخه های توسعه پایدار) در زمینه های صنعتی واجتماعی( به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح سوئد شناخته میشود.

این دانشگاه در سال 1989 به ثبت رسیده و محل آن در استان بلکینگه واقع در جنوب شرقی کشور سوئد می باشد. بی تی اچ یکی ازسه موًسسه مستقل آموزش های فنّی درکشور سوئد است که از سال1999 موفق به کسب جایگاه دانشگاهی در رشته های فنّی نائل گردید.

بی تی اچ دارای ۵ دانشکده واقع در ۲ مجتمع دانشگاهی در شهرهای کارلسکرونا و کارلشامن می باشد که مشتمل بر دانشکدهمهندسی, دانشکده محاسبات,دانشکده علوم بهداشت و دانشکده مدیریت دانشکده برنامه ریزی وطراحی مدیا می باشد کلیه رشتههایی که به زبان انگلیسی تدریس میگردند ،در مجتمع دانشگاهی کارلسکرونا اجرا می شوند. موقعیت منحصر به فرد محیطی وجغرافیایی  بی تی اچ و واقع شدن در مجموع جزایری زیبا ، این دانشگاه را به عنوان یکی از جذاب ترین و زیبا ترین محل های آموزشی و آکادمیک بدل کرده است.

در بین رشته های متنوع تحصیلی و کرس های آموزشی که به زبان سوئدی تدریس میشوند، ۲ رشته تحصیلی در مقطع لیسانس و حدودا ۲۲ رشته تحصیلی در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه شده است.

 در حالی که اعضائ شاغل به تحصیل و تدریس در سطوح آکادمیک بی تی اچ از ملیت های متنوعی گرد هم آماده اند، دانشجویان خارجی از سرتاسر جهان به این دانشگاه جوی حقیقتابین المللی داده اند. در حل حاضر، 1200 دانشجو از 7500 دانشجوی شاغل به تحصیل در بی تی اچ از خارج از سوئد به تحصیل در بی تی اچ مشغول شده اند که بیشتر آنها دانشجوی مقطع فوق لیسانس میباشند.

دانشجویان و کارکنان شاغل  دربی تی اچ نمایند ه 20 کشورمختلف جهان میباشند.

 فرم ارزشیابی ما را تکمیل فرمائید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما 

لینک این مطلب در وبسایت رسمی‌ ما

  
نویسنده : ; ساعت ٦:۱٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٦/۱٩

هزینهٔ زندگی‌ دانشجویی در سوئد

برای برآورد هزینهٔ زندگی‌ عوامل متعددی دخیل هستند ،از قبیل: شهر و دانشگاه محل تحصیل، اینکه آیا دانشجویان مجرد هستند و یا متاهل ، فرزند دارند یا نه، با چه استانداردی از زندگی‌ مخارج را مدیریت میکنند. 

دولت سوئد هزینهٔ تحصیل یک دانشجوی خارجی‌ مجرد را ۷۳۰۰۰ کرون در سال تخمین زده، اما دانشجویان عموما بین ۵۰،۰۰۰ تا ۷۰،۰۰۰ کرون در سال میتوانند از سطح قابل قبولی از استاندارد‌های زندگی‌ برخوردار باشند. تفاوت چندانی بین هزینهٔ خوابگاه‌های دانشجویی با خانه‌های مستقل وجود ندارد. گاها خوابگاه‌های دانشجوی گران تر از خانه‌های مستقل میباشند.  

فرم ارزشیابی ما را تکمیل فرمائید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم 

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما 

لینک این مطلب در وبسایت رسمی‌ ما

 

  
نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/٦/۱۸

هزینهٔ تحصیل در مقاطع مختلف و دانشگاههای سوئد

تحصیل در سوئد تا قبل از ترم پاییز ۲۰۱۱ برای دانشجویان خارجی‌ رایگان بود، اما پس از تغییر در قوانین، دانشجویانی که ملیتی خارج از اتحادیه اروپا دارند ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی‌ هستند. این شهریه‌ها مشمول مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می‌باشد و مقطعی دکترا کماکان رایگان میماند و در شرایطی حتی دانشجویان دکترا به ازای کار تحقیقاتی‌ و یا تدریس حقوق دریافت میکنند. هزینهٔ تحصیل از ۷۰،۰۰۰ کرون سوئد تا ۲۰۰،۰۰۰ کرون متفاوت می‌باشد. شهریه‌ها با توجه به دانشگاه و تعداد واحد‌های عملی‌ و آزمایشگاهی متغیر می‌باشد. در حال حاضر دانشگاهی به صورت رایگان برای دانشجویان ایرانی‌ وجود ندارد مگر اینکه دانشجویان موفق به دریافت بورسیه تحصیلی‌ شوند.

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما 

لینک این مطلب در وبسایت رسمی‌ ما

 

  
نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/٦/۱۸

زبان مرکز آموزشی و دانشگاهی سوئد

تحصیل در سوئد رسما به زبان سوئدی می‌باشد اما تقریبا تمامی‌ دانشگاه‌های سوئد همزمان با کلاس‌های سوئدی رشته‌هایی‌ را به زبان انگلیسی‌ ارائه میکنند که مورد توجه دانشجویان سایر کشور‌ها میگردد، این امر باعث شده که محیط دانشجویی دانشگاه‌های سوئدی از یک محیط سوئدی صرف به یک محیط تحصیلی‌ بین‌المللی تبدیل گردد.

 اکثر دانشگاه‌های سوئدی از نظر استاندارد‌های آموزشی معتبر بوده و همچنین مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران میباشند.

لینک این مطلب در وبسایت رسمی‌ ما

صفحهٔ نخست وبسایت رسمی‌ ما 

 

 

  
نویسنده : ; ساعت ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/٦/۱۸

نظام آموزشی کشور سوئد

 

در کشور سوئد تحصیلات پیش دانشگاهی به صورت رسمی‌ از ۷ سالگی شروع شده و تا ۱۹ سالگی ادامه دارد. مدت تحصیل در دبیرستان ۳ سال بوده و پس از آن دانش آموزان در صورت علاقمند بودن به تحصیل دانشگاهی وارد دانشگاه‌های سوئد میشوند. تحصیل در مقطع لیسانس عموما ۳ ساله بوده، هر سال تحصیلی‌ به دو ترم و هر ترم به دو نیم ترم تقسیم شده است. ترم اول که ترم پاییز خوانده میشود از ماه سپتامبر شروع میشود تا پایان دسامبر و اوایل ژانویه ادامه دارد و پس از گذراندن تعطیلات سال نو میلادی، دانشجویان تحصیل در ترم ۲ را شروع میکنند.ترم ۲ که ترم بهار نامیده شده از اواخر ماه ژانویه شروع میشود و تا ماه ژوئن ادامه پیدا می‌کند .  

دانشجویان سوئدی میتوانند قبل از شروع به تحصیل در مقطع لیسانس درخواست تحصیل کارشناسی ارشد پیوسته بکنند، در این حالت تحصیلات تکمیلی در مقطعی فوق لیسانس به صورت پیوسته با لیسانس ادامه پیدا می‌کند. برای دانشجویان خارجی‌ هم تحصیل در مقطعی لیسانس عموما ۳ ساله بوده و تحصیل در مقطعی فوق لیسانس ۱ ساله و یا ۲ ساله میتواند باشد که این مدت تحصیل به رشتهٔ تحصیلی‌ دانشجویان، علاقهٔ ایشان و دانشگاه مورد نظر متغیر می‌باشد. هر سال تحصیلی‌ ۶۰ واحد درسی‌ دارد که با تقسیم بین نیم ترمها، در هر نیم ترم، دانشجویان می‌بایست ۱۵ واحد درسی‌ را سپری بکنند. 

تحصیل در مقطعی دکترا بسته به رشتهٔ تحصیلی‌ ۳ تا ۵ سال به طول می‌‌انجامد که اکثر رشته‌ها ۴ ساله می‌باشد که تحصیل در این مقطع تلفیقی از تحصیل آکادمیک و تحقیق می‌باشد. 

 لینک این مطلب در وبسایت رسمی‌ ما

فرم ارزشیابی جهت تماس ما با شما

  
نویسنده : ; ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/٦/۱۸

چرا تحصیل در سوئد ؟

سوئد کشوری اروپایی با استاندارد‌های بالای سطح امنیت اجتماعی و اقتصادی است. دانشگاه‌های سوئد دارای رده‌های بالایی در رتبه بندی دانشگاه‌های معتبر جهان میباشند و میتوانند سکویی مطمئن جهت ترقی‌ دانشجویان به مقاطع بالاتر و افزایش مزایای تحصیلی‌ باشند.

هزینهٔ تحصیل در سوئد به نسبت سایر دانشگاه‌های اروپای قابل قبول بوده و هزینهٔ زندگی‌ در این کشور به مراتب پایین تر از کشور‌های مشابه می‌باشد. دانشجویان با زندگی‌ و تحصیل در سوئد از کلیه مزایای شهروندی برخوردار بوده و نیز اکثر دانشگاه‌های سوئد مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می‌باشد که این امر میتواند به دانشجویان در خصوص موقعیت‌های شغلی‌ آتی در ایران و ادامهٔ تحصیل کمک شایان توجهی‌ بنماید.

این کشور از لحاظ سیاسی بسیار با ثبات بوده و سیاست این کشور اجتناب از هر گونه حاشیه، جنگ و درگیریست، کما اینکه با رجوع تاریخی‌ می‌توان دریافت که بی‌ طرفی‌ سوئد در جنگ‌های جهانی‌ چگونه ثبات سیاسی این کشور را تأیید می‌کند. از لحاظ اقتصادی نیز سوئد در بحران اخیر اقتصادی جهانی‌ کمترین ضریب بیکاری را داشته و به دلیل وجود سیستم دریافت مالیات دقیق و بالا مشکلی‌ از لحاظ اقتصادی ندارد.

کلیه دانشجویانی که تحصیل بالای ۱ سال را در سوئد سپری کنند، دارای کد ملی‌ ۱۰ رقمی‌ سوئدی میشوند که با این کد از کلیه خدمات درمانی به صورت رایگان با شرایط برابر با شهروندان سوئدی خواهند داشت.

دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل سوئد را انتخاب میکنند دارای اجازهٔ کار قانونی‌ به میزان ۲۰ ساعت در هفته میباشند. همچنین دانشجویان در صورت پیدا کردن کار دائمی پس از فارغ‌التحصیل و یا در حین تحصیل میتوانند با ارائه درخواست به ادارهٔ مهاجرت سوئد ویزای تحصیلی‌ را به ویزای کاری تبدیل نمایند. در این حالت دانشجویان پس از ۴ سال کار کردن و با شرط حفظ موقعیت شغلی‌ میتوانند جهت دریافت اقامت دائم سوئد اقدام نمایند. 

 دانشجویان در صورت موافقت ادارهٔ مهاجرت با ویزای ایشان اقامت موقت سوئد را دریافت میکنند که این اقامت بدون محدودیت در ورود و خروج است و از نظر سایر کشورهای عضو پیمان شنگن به عنوان مقیم سوئد محسوب میشوند و با در دست داشتن این اقامت موقت دانشجویان میتوانند به راحتی‌ و با کمترین هزینه به سایر کشور‌های عضو شنگن سفر کنند.

 لینک این مطلب در وبسایت رسمی‌ ما

 

 

http://www.msz.irhttp://www.30mahttp://www.agahipost.com

 http://www.http://shop.faxe.ir http://link.hamfaz.com/ http://www.

 http://www.post.faxe.irhttp://linkeni.ir/http://www.alamto.com

 http://tarikhema.ir/directory/http://www.masoudpc.blogfa.comhttp://backlinks.ir

http://bita. http://linkking.irhttp://www.t100.ir

  
نویسنده : ; ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳٩٠/٦/۱۸